Steam, Yaz İndirimi 2024 Sayesinde Yeni Bir Eş Zamanlı Kullanıcı Rekoru Kırdı

Steam, Yaz İndirimi 2024 sürecinin de itici gücü ile bir kez daha çevrimiçi eş zamanlı oyuncu sayısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve yeni bir rekor kırdı. SteamDB, hizmetin çevrimiçi olarak 36.928.521 oyuncuya sahip olduğunu kaydetti. Resmi olarak Steam’in kendi rakamları ise platformun 36.905.706 oyuncuyla zirveye ulaştığını gösteriyor. Bu sayıların her ikisi de 2024 yılının Mart ayı ortalarında kırılan 36.354.393 eşzamanlı oyuncuyla önceki rekoru geride bıraktı.

Bu yeni çevrimiçi oyuncu zirvesindeki en büyük faktör başta da belirttiğimiz gibi bunun Steam Yaz İndirimi 2024’ün ortasında gerçekleşmesi. Hizmetteki oyunların büyük çoğunluğunda fiyat indirimleri mevcut ve bazıları normal fiyatlarının yüzde 95’ine kadar iniyor. İndirimin 11 Temmuz tarihine kadar sürmesinin planlandığını da hatırlatalım. Bu anlamda eş zamanlı oyuncu rekoru önümüzdeki hafta sonu daha da yükselebilir.

Steam’deki bazı oyunlar, düşük fiyatlarının dışındaki faktörlerden dolayı oyuncularda bazı ekstra artışlar elde etti. Microsoft, bu hafta başında Forza Horizon 4’ün 15 Aralık’ta dijital mağazalardan kaldırılacağını duyurdu ve yüzde 80’lik indirim, oyunun hem satışlarda hem de çevrimiçi oyuncularda büyük bir artış elde etmesine neden oldu.

Steam’de büyük bir hit haline gelen Palworld de ilk büyük içerik güncellemesini bu hafta başında yayınladı. Sonuç olarak, SteamDB’ye göre çevrimiçi oyuncu sayısı bu hafta başında 31.000’den fazla eş zamanlı oyuncudan Pazar günü 140.000’in üzerine çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir