Sevgilisine fare zehri verip öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Denizli’de yemeğine fare zehri koyup öldürdüğü sevgilisi Nadia Noori’nin cesedini 2 kilometre el arabasıyla taşıyıp yol kenarına atan Afganistanlı Sabour Sakhizadeh, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

11 Eylül 2022 tarihinde, Pamukkale ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana gelen olayda, battaniye içindeki kadının hareketsiz yattığını görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbarla bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlıkçılar, Afganistan uyruklu Nadia Noori’nin öldüğünü belirledi. Polis, battaniye sarılı halde, elleri ve ayakları plastik kelepçeyle bağlanmış Noori’nin cesedinin bulunduğu yeri geniş çaplı inceledi.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu’nun morgunda yapılan otopside Noori’nin zehirlenerek öldürüldüğü saptandı. Cinayet bürosu ekipleri, İstiklal Mahallesi’nde yaşadığını belirlediği Noori’nin, evinde sevgilisi Sabour Sakhizadeh tarafından yemeğine fare zehri katılarak öldürüldüğünü tespit etti.

Tartışma sonrası Noori’nin, sevgilisi tarafından öldürüldükten sonra bölgedeki boş araziye terk edildiği belirlendi. Gözaltına alınan cinayet şüphelisi Sakhizadeh, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiğini adliyede tutuklandı.

Sakhizadeh, 2017’de ablasını annesi, eniştesini ise babası gibi gösterip, onlarla Türkiye’ye giriş yaptığını, bir süre sonra yabancı kimlik belgesi aldığını söyledi.

Sakhizadeh, 2 yıl önce Manisa’da evli ve 3 çocuğu olan Noori ile sosyal medyadan tanıştığını, Noori’nin çocuklarını ve şiddet gördüğü eşini terk edip yanına gelmesinden sonra birlikte yaşamaya başladıklarını söyledi.

Noori’nin kendisini aldattığı için tartıştıklarını ileri süren Sakhizadeh, “Olay günü fare zehirli pilav yaptım. Ben az yedim o ise pilavı bitirmiş. Bir süre sonra yatakta nefes almadığını gördüm. Daha sonra kardeşimi arayarak Nadia’yı zehirleyerek öldürdüğümü söyleyip, gelmesini istedim. Kardeşim gelene kadar kolay taşımak amacıyla ellerini koli bandıyla, ayaklarını da plastik kelepçeyle bağlayıp, battaniye sardım” dedi.

Davanın bugün Denizli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 4’üncü duruşması görüldü. Duruşmaya sanıklar Sabour Sakhizadeh ve kardeşi N.K. katıldı. Duruşmayı sanık Sakhizadeh’in yakınları da duruşmayı izledi.

Duruşmada savcılık, ‘Kadına karşı tasarlayarak öldürme’ suçlamasıyla sanığın ağır tahrik ve iyi hal indirimlerinden faydalanmaksızın, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını yönünde mütalaa verdi.

DHA’nın aktardığına göre; Mahkeme heyeti, Sakhizadeh’ye “Kadını tasarlayarak kasten öldürme” suçundan, ağır tahrik ve iyi hal indirimleri uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir