Efsane Analistten Bitcoin, DOGE ve LINK İçin Tahminler!

Bitcoin, ABD GSYİH’sinin “hiçbir şey burgeri” olduğunu savuşturdu. Ancak DXY, geleneksel olarak BTC fiyatlarının düşmesine neden olan iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu gelişmelerin ortasında popüler bir analist, BTC, DOGE ve LINK tahminlerini paylaşıyor.

Analist BTC fiyat düşüşü konusunda uyardı!

Lider kripto para, Federal Reserve’in faiz oranlarını 2001’den bu yana en yüksek seviyeye çıkarmasının ardından mütevazı bir yükseliş gösterdi. Çünkü, piyasalar Fed’in kararını zaten fiyatlamıştı. ABD gayrisafi yurtiçi hasılası (GSYH) 2. çeyrek için yıllık %2,4 ile tahminlerden daha iyi geldi. Bu da enflasyonist baskıların azalmaya devam ettiğine işaret etti. Dolayısıyla, riskli varlık performansı için bir katalizör olma potansiyeli var. Ancak Bitcoin, Wall Street açılışından sonra belirgin bir tepki vermedi. Bu arada, hisse senetleri de benzer şekilde oldukça yatay seyretti.

Ticaret firması Eight’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, bu nedenle 28 Temmuz Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) Endeksi açıklamasının daha somut bir büyüme teşviki sağlayacağını umuyor. Popüler analist, Bitcoin (BTC) için bugün ve yarınki fiyat hareketinin büyük önem taşıdığını belirtti. Analistin isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız. Michaël van de Poppe, BTC’nin fiyat hareketinin, her ikisi de bugün açıklanan ABD PCE ve GSYH rakamları tarafından belirleneceğini söylüyor. Buradan hareketle analist, şu ifadeleri kullanıyor.

Bitcoin 29,700 dolarlık kritik bölgeyi reddediyor. Bugün ve yarın daha önemli. Çünkü, GSYH VE PCE verileri var. Rakamlar iyi gelirse 30.000 doları aşarız. Ancak bunu yapmak için düşük seviyeleri görmemiz beni şaşırtmaz.

Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Analiste göre, GSYİH rakamları beklenenden daha olumlu geldi. Van de Poppe, PCE rakamlarının da olumlu olması halinde BTC’nin yükselmesini bekliyor. Bu doğrultuda, şu tahminlerini paylaşıyor:

GSYİH beklenenden çok daha olumlu çıktı. Bu harika bir şey. Yumuşak iniş vakası hız kazanmaya başladı. Eğer GSYH beklenenden kötü çıksaydı, piyasaların düştüğünü görürdünüz. Bitcoin sabit, hisse senetleri sabit. Şimdi PCE beklenenden daha iyi ve yükseliyoruz.

Yine de analist, BTC’nin bir adım daha atmadan önce muhtemelen bir adım daha düşeceğini söylüyor. Bu bağlamda, “Açık Faiz yeni zirvelere ulaştı. Fiyat yükseliyor. Bitcoin için yukarı çıkmadan önce aşağı inme olasılığı yüksek. Ya olmazsa? Tek seferde 29.700 doları kırın ve bir parti verelim,” diyor.

Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Usta analist, DOGE ve LINK’de patlama bekliyor

Kripto analisti, daha sonra Blockahin oracle Chainlink’e (LINK) geçiyor. Analist, LINK’in patlamaya hazır olduğunu öngörüyor. Bunu için, “LINK’e devam edelim. Bu yeniden testte doldu. Şimdi 10 dolara hazır,” diyor.

Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Analist, Shiba Inu’nun (SHIB) rakibi Dogecoin’e (DOGE) de bir göz atıyor. Michaël van de Poppe, yine yukarı yönde büyük bir hareket tahmin ediyor. Bu doğrultuda, “DOGE muhtemelen 0,10 dolara doğru genişlemesini sürdürüyor. Yine de dip bölgeleri satın alın,” diyor.

Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir