Dev yat yarışı, Muğla’nın koylarını dünyaya tanıttı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Muğla Valiliği’nin destekleriyle, DHL Express ana sponsorluğunda, Anadolu Ajansının “Global İletişim Ortağı” olduğu, Türkiye Yelken Federasyonu koordinasyonunda İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından gerçekleştirilen organizasyonda, dünyanın dört bir yanından gelen yelkenli ve yarışçılar şampiyonluk için mücadele etti. Organizasyona 14 ülkeden, 45 takımda 450’nin üzerinde sporcu katıldı.

Bu yılki yarışlarda Cumhuriyetin Kızları projesi kapsamında, daha önce hiç denize açılmamış kadınlar denizle buluştu. Kotex isimli yelkenlinin mürettebatı deprem bölgesinden gelen ve daha önce hiç denize açılmamış depremzede üniversite öğrencilerinden oluştu.

Bodrum ve Marmaris ilçelerinde yeşilin maviyle buluştuğu koylarında yelken basan sporcular, bir yandan birincilik için kıyasıya mücadele ederken bir yandan da doğanın tadını çıkarttı.

Organizasyonu takip eden basın mensuplarının yaptığı haberlerin yanı sıra geçilen rotaları görüntüleyen yerli ve yabancı sporcular de sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlarla bölge tanıtımına katkı sundu.

TÜM DÜNYADAN YAT YARIŞÇILARINI BEKLİYORUZ

Organizasyon Komitesi Başkanı Engin Yuvaktaş, düzenlenen bu yarışlara da çok yüksek katılım sağlandığına işaret ederek, “Tüm dünyadan yat yarışçılarını buraya bekliyoruz. Bunun için de olabildiğince üst seviyede, yüksek kalitede yarışlar düzenleme gayretindeyiz. Bunun içinde büyük bir ekibimiz var ve tüm gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir